Wykluczenie WIBOR z umów kredytowych- co to oznacza dla kredytobiorców

Wykluczenie WIBOR z umów kredytowych- co to oznacza dla kredytobiorców?

Sąd Okręgowy w Katowicach w 2022 podjął decyzję o likwidacji WIBORa jako wskaźnika stosowanego w kredytach. To poskutkowało niższymi ratami dla klienta. Są one oparte teraz jedynie na marży banku. Warto zwrócić uwagę na narastające opinie sugerujące, że WIBOR może być stosowany w sposób nieprawidłowy, a banki nie informują klientów o pełnym ryzyku z nim związanym.

Czy unieważnienie umowy kredytowej z WIBOR jest możliwe?

Czy możliwe jest unieważnienie umowy kredytowej z WIBOR? Okazuje się, że tak. Mogłoby to poskutkować zwrotem już wpłaconych środków na raty kredytowe, które były oparte na tym wskaźniku i obniżeniem miesięcznych opłat.

Czy Twój kredyt jest oparty na WIBOR? Może warto go unieważnić.

Jeśli jesteś kredytobiorcą i masz do niej wątpliwości, umów się z prawnikiem, który przeanalizuje dokumenty. Jeśli okaże się, że unieważnienie umowy kredytowej z WIBOR będzie w tym przypadku możliwe, zmniejsza się Twoje raty.

Podsumowując, Sąd Okręgowy w Katowicach podjął decyzję o wykluczeniu WIBORa jako wskaźnika stosowanego w umowach kredytowych. Skutkiem tego są niższe raty kredytowe, które opierają się jedynie na marży banku. Istnieje również możliwość unieważnienia umowy kredytowej z WIBORem. Jeśli jesteś zainteresowany, warto skonsultować się ze specjalistą, aby zbadać swoje prawa i potencjalne korzyści.