Co warto wiedzieć o kotłach co na pellet?

Co warto wiedzieć o kotłach co na pellet?

Poszukiwanie alternatyw dla pieców węglowych coraz częściej skłania nas do zainteresowania się możliwościami, jakie stwarzają kotły na pellet. Nietrudno się przy tym domyślić, że choć są to rozwiązania mające co najmniej kilka oczywistych zalet, nie są one również wolne od wad. Świadomość ich istnienia z pewnością ułatwi nam dokonanie przemyślanego wyboru.

Plusy kotłów na pellet

Kotły co na pellet mają szereg zalet. Jedna z najciekawszych wiąże się z tym, że – w razie potrzeby – można je samoczynnie wygaszać i rozpalać. Kotły na pellet są też cenione dlatego, że są czyste. Ich obsługa nie wiąże się z ryzykiem zmagania się ze smołą oraz sadzą.

Minusy kotłów na pellet

Jak już wspomniano, kotły na pellet – podobnie jak inne rozwiązania – nie są wolne od wad. Tu należy wspomnieć przede wszystkim o ich cenie, choć nie jest ona jedynym obciążeniem, z którego istnienia dobrze jest zdawać sobie sprawę. O sporym ograniczeniu mówi się także w kontekście uzależnienia od tylko jednego rodzaju paliwa. Wiele osób niepokoi też konieczność nieustannego korzystania z prądu elektrycznego.