Aranżacja salonu z kuchnią – wskazówki

Aranżacja salonu z kuchnią – wskazówki

Otwarte przestrzenie podczas aranżacji wnętrz są obecnie bardzo popularne. Wielu z nas decyduje się na salon połączony z kuchnią. Takie rozwiązanie ma wiele zalet i pozwala stworzyć nowoczesne, komfortowe i funkcjonalne wnętrze. Warto jednak podczas jego urządzania zwrócić uwagę na parę kwestii. Przekonajmy się jakich.

Projekt w roli głównej

Zanim zaczniemy aranżować salon z kuchnią, warto dokładnie zastanowić się nad układem pomieszczeń i rozplanować rozmieszczenie wszystkich urządzeń, mebli oraz wyposażenia. Należy także zaznaczyć, jaka przestrzeń potrzebujemy na aranżacje salonu i jaką na kuchnię.

Warto także tak zaprojektować salon z kuchnią, aby wpadało do niego jak najwięcej naturalnego światła, które rozjaśni wnętrze. Dodatkowo, oprócz głównego oświetlenia warto także zadbać o dodatkowe punktowe światło, ułatwiające przygotowywanie posiłków, zapewni komfortowy relaks w salonie oraz podkreśli elementy wystroju, które chcemy podkreślić.

Bardzo ważną kwestią jest także zaplanowanie kolorystyki, która będzie spójna w obu częściach – salonie oraz kuchni. Dzięki temu stworzymy harmonijne wnętrze.

Jeśli nie wiecie, jak zaprojektować salon z kuchnią, warto skorzystać z usług profesjonalistów. Projektant wnętrz po konsultacji z klientem stworzy wymarzone wnętrze.